24 Aralık 2010 Cuma

Satışın Türkçesi

Türklere Satış Yapmanın İncelikleri
En sevdiğim yazar olan Tolga Sasık'ın yazmış olduğu ilk kitap. İlk olmasına bakmayın, bu kitapta gayet başarılı bir içerik olduğunu düşünüyorum. Emin olduğum birşey daha var; yazarın üslubunu çok beğeneceksiniz. Anlatımlarına yer yer mizah ekleyip okumayı keyifli hale getirmiş. Satış yapmanın incelikleri, iletişim yöntemleri, satıcıların yaptığı hatalar vb. konular üzerine yazılmış bir kitap olmasının yanısıra satış yapmanın bölgesel farkları üzerinde yoğunlaşılmış.
KİTABIN ARKA YÜZÜNDEKİ AÇIKLAMA
Satışın dili evrenseldir belki ama bu dilin sayısız yerel lehçesi vardır. Disiplin meraklısı Almanlar, satış sürecinde yaşanan sorunları bir kaos olarak görürken, İrlandalılar rahat ve kalender insanlardır. Fıransızlar, analitik ve sistematik bir düşünce yapısına sahipken, İngilizler son derece

zor beğenen ve geç karar veren insanlardır. İskoçlar ödeme planlarını didik didik incelerken, Japonlar dakik ve kuralcıdır. Tunuslu bir müşteri ile görüşen İskandinavyalı bir mühendisin sakin bir tavır sergilemesi gerekirken, İsviçre'de iş yapmayı düşünen bir Kıbrıslının dakik olması şarttır. Ve bacak bacak üstüne atarak, hiçbir Arap ülkesinde iş yapamazsınız.

Satış deneyimini, verdiği eğitimlerle üç binden fazla satış profesyoneliyle paylaşma fırsatı bulan Tolga Sasık tarafından kaleme alınan bu kitap, Türklere, Türkçe satış yapmanın inceliklerini anlatıyor. Satışın teorisini, yani evrensel satış dilini bilmek elbette önemlidir ama bu dili Türkçe'ye tercüme etmekte sıkıntı çekiyorsanız pratikte tökezlemeniz kaçınılmazdır.
www.tips-fb.com

1 yorum:

 1. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  YanıtlaSil