6 Mayıs 2011 Cuma

Kelimelerle İkna Etmenin Yolları

Tüketicileri hipnotize eden metin yazma teknikleri


Sıkı durun! Öyle bir kitaptan bahsedeceğim ki okursanız tavsiyemden dolayı bana dua edeceksiniz. Evet, abartmıyorum. Tıpkı kitabın alt başlığında geçtiği gibi sizler de okurken hipnotize olacaksınız. Öyle ki 288 sayfalık kitabı 3 günde okudum. Kısaca yorumumu yazmam gerekirse; Özellikle satış mektupları yazma konusunda bilbinize bilgi ekleyecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Günlük hayattaki diyaloglarınızı olumlu yönde etkileyeceği gibi normal metinlerinizde de ilgi çekmenizi sağlayacak. Hypnotic Writing İnc. -pazarlama danışmanlık firması- 'nın başkanı Joe Vitale tarafından gerçek tecrübelerle yazılmış bir kitap. Joe kitabında bolca örnekleme yapmış . Yine tebrik edilmesi gereken iki başarılı isimden bahsetmek istiyorum. Kitabın çevirmenleri: Zeynep Yaman ve İlke Haydaroğlu. Mükemmel bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Kitabı okurken sanki
bir Türk yazar tarafından yazıldığını düşüneceksiniz.


KİTABIN ARKA YÜZÜNDEKİ AÇIKLAMA:

Hipnotizma ilkeleri metin yazımına uygulandığı zaman olağanüstü sonuçlar veriyor. Bunu Agatha Christie'den Ernest Hemingway'e pek çok büyük kalemin şaheserlerinde hissediyorsunuz. Ünlü metin yazarı Joe Vitale ise kelimelerle okuru hipnotize etme yöntemini kendi satış metinlerine yıllardır uyguluyor. Okurunuzdan istediğiniz tepkiyi nasıl alacağınızı ve onu nasıl en kesin şekilde ikna edeceğinizi bu kitapta anlatıyor. Satış mektuplarından internet ve e-posta metinlerine kadar tüm metinlerinizde kullanabileceğiniz taktikler, reklamlarınızın etkililiğini ve satışlarınızı hiç olmadığı kadar arttıracak.


"Joe Vitale, mükemmel satış ortamını oluşturmak için hipnotize edici kelimeleri kullanıyor ve müşteriye istediğimizi yaptırmak için bu kelimeleri nasıl kullanacağımızı anlatıyor. Bu, metin yazımına gerçekten de yeni ve etkili bir yaklaşım. Mutlaka öğrenmelisiniz. Dahice."
Joseph Sugarman/Reklam Yazarının Elkitabı Yazarı
www.tips-fb.com

6 yorum:

 1. slm bu kitabı nerden bulabilirim hiçbir yerde yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=439514

   Sil
 2. slm. joe vitale, "kelimelerle ikna etmenin yolları" isimli kitabı bu adresten temin edebilirsiniz:

  http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=439514

  YanıtlaSil
 3. Dikkat.

  Kisisel is baslatmak için bir kredi gerekiyor ?.
  faturanizi ödemek için bir kredi gerekiyor mu?

  Simdi kredi.teklif@gmail.com bize hemen kredi transferi ile devam etkinlestirmek için: Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu e-postayi basvurun.
  Ayrica bu e-postaya burada bize ulasabilirsiniz: (finance_institute2015@outlook.com)

  Eger ilgileniyorsaniz dolgu ve bu bilgileri dönerseniz biz,% 2 faizle kredi veriyor

  (1) Tam adi: ....................
  (2) Kredi Tutari: ...............
  (3) Kredi Süre: ..............
  Dogum (4) Tarih: .................
  (5) Cinsiyet: .........................
  (6) Medeni Hali: ...............
  (7) Ülke:
  (8) Devlet: .....................
  (9) Ev adresi: .........
  (10) Ofis adresi: .........
  Kredinin (11) Amaç:
  (12) E-posta adresi:
  (13) Telefon numarasi: ...........
  (14) Faks numarasi: .............

  Bay Web Luis

  YanıtlaSil
 4. Hello Everybody,
  My name is Mrs Sharon Sim. I live in Singapore and i am a happy woman today? and i told my self that any lender that rescue my family from our poor situation, i will refer any person that is looking for loan to him, he gave me happiness to me and my family, i was in need of a loan of S$250,000.00 to start my life all over as i am a single mother with 3 kids I met this honest and GOD fearing man loan lender that help me with a loan of S$250,000.00 SG. Dollar, he is a GOD fearing man, if you are in need of loan and you will pay back the loan please contact him tell him that is Mrs Sharon, that refer you to him. contact Dr Purva Pius,via email:(urgentloan22@gmail.com) Thank you.

  BORROWERS APPLICATION DETAILS


  1. Name Of Applicant in Full:……..
  2. Telephone Numbers:……….
  3. Address and Location:…….
  4. Amount in request………..
  5. Repayment Period:………..
  6. Purpose Of Loan………….
  7. country…………………
  8. phone…………………..
  9. occupation………………
  10.age/sex…………………
  11.Monthly Income…………..
  12.Email……………..

  Regards.
  Managements
  Email Kindly Contact: urgentloan22@gmail.com

  YanıtlaSil
 5. Merhaba, adım Lori Dante, güvenilir kredi şirketi oldukları için kredi başvurunuz için Bay Dierk Conrad'la iletişime geçmek için mali yardıma (kredilendirme) ihtiyacınız olan herkesi tavsiye etmek için buradayım.

  * 3% faizli kredi oranı sunuyorlar.
  * Nakitsiz girişimci için sigorta.
  * Para için garanti.

  Intel Finance Firması, iyi kredi puanı ile, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar. Ailem için yeni bir ev almak için $130,000 doların üzerinde krediye ihtiyacım vardı, Bay Dierk Conrad'ın borç için çalıştığı şirketle temasa geçtim ve stres içermeyen bir kredi olduğu için kredimi başarılı bir şekilde alıyorum.

  Bay Dierk Conrad ile kredi için lütfen iletişime geçin! E-posta: intelfinancefirm@gmail.com

  Teşekkürler
  Lori Dante.

  YanıtlaSil